تبلیغات
پیامک - پیامک روز بسیج مستضعفان 5 آذر 90. اس ام اس روز بسیج

پیامک روز بسیج مستضعفان 5 آذر 90. اس ام اس روز بسیج

 

نوشته شده توسط:arman shahr

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سردادهاند

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره): ــ بسیج شجرة طیبّه و درخت تناور و پرثمری است كه شكوفههای آن بوی بهار وصل و طراوات تعیین و حدیث عشق میدهد.

امام خامنه ای : بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطهای است كه اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحناه و فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است.

بسیج به لحاظ لغوی به معنای سامان و اسباب ساز و سازمان جنگ : عزم و اراده ، آماده سفر شدن و آماده ساختن نیروهای نظامی یك كشور برای جنگ می باشد . ( دهخدا ، 1372 )

هدف از تشكیل بسیج را قرآن بیان نموده و در سوره توبه آیه 40
می فرماید: « انفروا خفاقا و ثقالا و جاهدوا باموالكم و انفسكم فی سبیل الله ذلكم خیر لكم ان كنتم تعلمون » ؛ با كیفیت مختلف حركت كنید و كوچ كنید در حالیكه با بار سبك هستید . مجهز باشید و جهاد كنید با مال و جانتان در راه خدا

امام خمینی (ره) در مورد اهمیت و ضرورت تشكیل بسیج فرمودند : « دفاع از اسلام و كشورهای اسلامی امری است كه در مواقع خطر ، تكلیف شرعی و الهی و ملی است و برتمام قشرها و گروهها واجب است » .

جوانها را یادشان بدهید همه جا . حضرت امام اضافه می كنند كه باید اینطور شود كه یك مملكتی بعد از چند سالی كه 20 میلیون جوان دارد 20میلیون تفنگدار داشته باشد و 20میلیون ارتشی داشته باشد » .( پیام انقلاب شماره 72 )

امام خامنه ای: بسیجی یعنی علی علیه السلام که تمام وجودش را وقف اسلام کرده بود